• מסע ה70

    כיצד מתבצע המסע?

כיצד מתבצע המסע?

פשוט,
המסע מחולק לשלושה חלקים: המסע הצפוני, המסע הדרומי ומסע הסיום.

המסע הצפוני: מחולק ל 32 מקטעי הליכה יומיים, כל מקטע מובל על ידי ארגון מתנדב שמפיק את יום הפעילות, רותם אליו צועדים ושותפים ובונה את תכניו החינוכיים של היום בזיקה לתוואי ההליכה. המסע הצפוני מתחיל ב 5.3 באנדרטת הארי השואג בתל חי חוצה את אצבע הגליל ורמת הגולן מעפיל אל הרי הגליל והכרמל וחוצה את שפלת החוף על למבואותיה המערביים של ירושלים.

המסע הדרומי: מחולק ל 32 מקטעי הליכה יומיים, כל מקטע מובל על ידי ארגון מתנדב שמפיק את יום הפעילות. המסע הדרומי מתחיל ב 5.3 בדגל הדיו באילת חוצה את הערבה והנגב ועולה דרך שפלת יהודה אל מבואות ירושלים.

מסע הסיום: בשעות הערב של יום ראשון ה 15.4 יתאחדו המסעות הצפוני והדרומי בגן הלאומי הקסטל לערב סיכום מיוחד. ביום שני ה16.04 יצעד המסע אל גן סאקר שם יתקיים מרתון חזון ישראלי בסימן חוגגים שבעים חולמים מאה, האירוע יכלול מעגלי שיח ויעסוק בנושאי ליבה במוקד השיח הישראלי (להרשמה לצעידה- לחצו כאן). עם סיום המרתון יעלה המסע אל ירושלים שם יתקיים מופע הסיום בבריכת הסולטן (לכרטיסים לאירוע- לחצו כאן). המסע יינעל בתפילה לשלום המדינה ברחבת הכותל.

המהלך החינוכי

המהלך החינוכי של המסע סובב סביב מספר מטרות מרכזיות ובניהן בראש ובראשונה הכרת תודה למדינה ולכל אלו שאפשרו לנו לקיים שבעים שנות עצמאות ישראלית. מטרה נוספת היא לאפשר חיבור ושיח בין קהילות ומגזרים שונים בחברה הישראלית, על החיים בארץ, על המורכבות, השוני ועל האחריות המשותפת לגורל המדינה. בכדי להגשים את המטרות הללו המסע מזמין אנשים שונים, בגילאים שונים, ומקרעים שונים לצעידה משותפת בשבילי ארץ ישראל, באתרי מורשת היסטוריים ודרך קהילות שונות ומגוונות בעיר ובכפר..

"אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחוש את הקשר לארץ ישראל מאשר להלך בה לאורכה ולרוחבה, לחצות את עמקיה, להעפיל אל פסגת הריה, לסייר בשביליה – גם הנידחים ביותר.
רק כאשר אתה מסייר ברגל ברחבי הארץ, מתבשם מנופה ורואה במו עיניך את שרידיה הקדומים וישוביה החדשים, אתה מרגיש את הקשר האמיתי לארץ ישראל ואת היותך בן הארץ הזאת"

זאב וילנאי – מגדולי חוקרי א"י

17,000

צעדים

30

ימי מסע

250

מתנדבים

70

שנה למדינה